
Olen 39-vuotias kahden lapsen äiti ja olen koulutukseltani luokanopettaja. Työskentelen 24 kolmasluokkalaisen kanssa. Olen aina pitänyt leipomisesta, mutta nyt opettelen myös koristelemaan kakkuja. Ohjeet on lehdistä, kirjoista ja muista leivontablogeista kerättyjä ja muokattuja. Leipomisen vastapainoksi harrastan liikuntaa; hiihtoa ja juoksua. Ja jos Suurlähettiläät ovat keikalla 100 km säteellä - tai välillä Hanko-Kittilä- , jää leipominen siltä päivältä!
Voit ottaa minuun yhteyttä: openkahvila (@) gmail.com
Tmi Open kahvila 5.1.2010 alkaen Lohjalla
Y 2308917-5
En ole antanut marsipaanin kuivahtaa, vaan kaulin marsipaanin levyksi ja laitan pinnalle kuviomaton. Sitten kaulin maton päältä.
Hopeisen ristin suihkautin hopeaspraylla. Lisäksi voi siveltimellä lisätä hopeista tomuväriä.
aivan upeita kakkuja. Olen monet kerrat vieraillut sivuilla, niin kerrassaan upeita nämä on. Pursotukset ja kaikki. Laitoin oman blogini suosittelen -listaan blogisi osoitteen, toivottavasti se käy. T.Meillä Leivotaan.